Výlety po okolí

Výlety po okolí Lobče – objevte krásy Kokořínska

Jen nedaleko od Prahy najdete krajinu plnou romanticky rozeklaných skal a zřícenin. Oblast, která kdysi učarovala i Karlu Hynku Máchovi, se nazývá Kokořínsko. Vyhlášené jsou místní pískovcové útvary, jezírka i malebné vesničky s původní lidovou architekturou.

Branou do Kokořínska či základnou pro vaše cesty se může stát zámek Lobeč, nabízející cenově dostupného ubytování. Kromě zámku ve zdejší obci najdete také kostel a netradiční technickou památku v podobě Parostrojního pivovaru. Okolí nabízí příležitosti k zajímavým výletů a příjemným procházkám. Turistická značka vás zavede až k nedalekému hradu Houska. Po cestě si prohlédnete soubor lidové architektury v Nosálově a užijete si krásný výhled z rozhledny na Vrátenské hoře.

Rozšíříte-li svůj výletový rádius i na trochu vzdálenější místa Kokořínska, rozhodně nebudete litovat. Byla by škoda nenavštívit samotný hrad Kokořín, dominantu přírodní rezervace Kokořínský důl. Pitoreskní pískovcové útvary i místa kulturně zajímavá vám nabídne procházka po Cinibulkově stezce.  

Která další místa Kokořínska se vyplatí navštívit? Bezpochyby Máchovo jezero, hrad Bezděz, Hradčanské stěny nebo zříceninu Ralsko. Krásou oplývají také oblasti Novozámeckého a Břehyňského rybníku.

  • Lobeč 1
  • 277 36 Lobeč
  • mapa

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.